Pakomentuoti

Traper naujiena – pašaras ūsoriui, žiobriui ir skersnukiui

Traper naujiena – pašras Ūsoriui, Žiobriui ir Skersnukiui

Visai nesenai Traper kompanija pasiūlė rinkai vieną populiariausių jaukų istorijoje. Tai Seecret serijos jaukas su marcipanu skirtas lynui ir karosui. Šiais metais lenkų gamintojas siūlo dar vieną naujieną – Seecret serijos pašarą skirtą Ūsoriui, Žiobriui ir Skersnukiui (kitaip lietuvių dar vadinamam „Kaltuku“).

Trumpai apie pačias žuvis, kurių gaudymui skirtas šis jaukas.

Ūsorius (Barbel) yra ypatingai laukiamas kiekvieno žvejo laimikis. Ši žuvis pasižymi dideliu atkaklumu ir kovoja iki pat galo. Ūsorius – labai galinga žuvis, todėl žvejui varžytis su ja yra tikras įgūdžių išbandymas. Šios žuvys šeriamos natūraliais gyvūninės ar augalinės kilmės jaukais. Reikėtų paminėti, kad Traper jaukas visiškai natūralios kilmės, todėl puikiai tinka jaukinti šias žuvis. Gerai parinktas jaukas labai suaktyvina Ūsorius. Rinkdamos smulkias pašaro daleles nuo dugno šios žuvys praranda budrumą, taip padidindamos žvejo galimybes susigrumti su jomis.

Žiobris (Vimba) – karpinių šeimos žuvis. Gana dažnai Lietuvoje pagaunama. Neršti iš Baltijos jūros į Lietuvos upes migruojančios žuvys minta vėžiagyviais, moliuskais ir kartais net dumbliais. Naujasis raudonos spalvos pašaras puikiai vilioja šias žuvis.

Skersnukis (Nase) – srauniuose vandenyse sutinkama žuvis, kurios pagrindinis maisto racionas yra dumbliai. Tiesa, kartu su dumbliais pasitaikę įvairios kirmėlytės, vėžiagyviai, maži vikšreliai taip pat tinka skersnukiams. Jaukinama ši žuvis labai suaktyvėja. Žvejoti jas yra gana patogu, nes skersnukiai būriuojasi į grupeles ir yra palyginti ne atsargios žuvys. Pristatomas jaukas orientuotas ir į šias žuvis. Gaila, kad dar 2000m. skersnukiai įtraukti į Lietuvos Raudojąją knygą ir žvejoti ją yra draudžiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *