Plaunant dviratį tik vandens nepakanka. Sužinok kokias priemones reikia naudoti.

Sėdit namuose ir neturit ką veikti? Kodėl nenusiplovus savojo dviračio, kad kitą kartą išriedėtumėte į gatves su švaria transporto priemone? Dviračių plovimas nėra raketų mokslas, tačiau išvengiant esminių klaidų sudarėme sąrašą kuris leis Jums išvengti klaidų plaunant dviratį naudojant tinkamas priemones.

Didžiausia klaida kurią daugelis daro – plovimas aukšto slėgio plovyklose. Su aukšto slėgio plovimu galite pažeisti dažus ant dviračio rėmo, pažeisti dviračio važiuoklę išplaunant tepala iš grandinės narelių, o tai paveiks Jūsų važiavimą, bei transporto priemonę. Rekomenduojama plauti naudojant muiluota vandenį arba plovimo šampūną rankomis su kempine ar minkštu rankšluosčiu. Venkite toksiškų plovimo priemonių, geriausia natūraliomis medžiagomis paremti šampūnai taip maksimaliai sumažinant poveikį dviračio komponentams, rėmui taip pat ir gamtai. Muiluotas vanduo nepaveiks Jūsų dviračio dalių tokių kaip stabdžių diskai ar kaladėlės, važiuoklės.

Jeigu Jūsų dviratis nera toks purvinas, kad reiktų gilaus plovimo, o užtenka tik paprasto nuvalymo – nepamirškite pagrindinės dviračio dalies – grandinės. Tinkamai ją prižiūrint, grandinė tarnaus ilgiau. Neleiskite jai “išdžiūti” nuo tepalo. Jei taip jau įvyko sutepkite ją specialiu tepalu skirtu dviračių grandinėms. Galbūt ant grandinės yra susidaręs tepalų “perteklius” susimaišęs su purvu – nuvalykite jį naudojant važiuoklės nuriebalintoją, sutepkite per naujo tepalu, palikite 15-30 minučių ir su minkštu rankšluosčiu švelniai nuvalykite perteklių.

Nuplovus dviratį nuvalykite jį sausu rankšluosčiu. Nusausinus dviratį rekomenduojame padengti dviračio rėmą specialiu “vašku”. Kito plovimo metu bus daug papraščiau prižiūrėti Jūsų transporto priemonę ir užteks tik nuvalyti dulkes.

DĖMESIO! Venkite visų plovimo priemonių kurios gali padengti dviratį ar jo komponentus riebaliniu sluoksniu (pedalai, rėmas, vairas, stabdžių diskai, važiuoklė) Visas reikiamas priemones dviračio priežiūrai rasite čia:https://gekonas.lt/dviraciu-arena/?swoof=1&product_cat=tepimo-valymo-priemones&really_curr_tax=659-product_cat

Gero kelio! 🚴