Jaukas lynams ir karosams su raudonaisiais kirminais Traper Secret, 1kg

1.99

Masalas lynams ir karosams žvejoti. Specifiškas parinktas masalo kvapas ir saldus skonis greitai privilioja į meškeriojimo vietą žuvis. Priviliotos žuvys lieka ilgai. Masalą palaipsniui maišant drėkinti.

Liko 1.000000

Aprašymas

Jaukas lynams – gilioms lynų žvejybos tradicijoms Lietuvoje

Lynas – tai galima sakyti nacionalinė mūsų šalies žuvis, kuri nors ir nepasižymi įspūdingomis kulinarėmis savybėmis, daugumai žvejų patinka juos gaudyti dėl gilių mūsų šalies šios žuvies žvejybos tradicijų. 

Jie nesibūriuoja į stambius klanus, jas sunkiau sutikti ir atvirame vandenyje, galiausiai – šios žuvys labai baikščios garsui. Tokie iššūkiai traukia meškeriotojus, todėl lynas dar tikrai liks populiaria žvejų tarpe.

Kalbant apie žvejybos metodus, Lietuvoje galima rasti įvairių, gal net keistų įpročių – naudojamas sūris, varškė ar net kiaušiniai. Iš tiesų tokie produktai žvejybai neturėtų stebinti – tai labai dažnos masalų sudedamosios dalys.

Paprastai lynų žvejybai yra naudojami stambesnės konsistencijos produktai, pasižymintys žuvims patinkančiais atraktantais.

Jaukas lynams Traper Secret – saldaus kvapo ir skonio masalas kuris akimirksniu privilioja žuvis į norimą vietą.

Lynų gaudymo ypatybės skirtingais metų laikais

Lynų gaudymas priklauso nuo kelių svarbių dalykų: metų laiko, žūklės ilgumo ir pasirinkto masalo. Dauguma žvejų pastebi, jog žvejojant šiltuoju metų laikotarpiu efektyviausiai veikia mišrus, t.y augalinių ir gyvulinių komponentų turintis jaukas lynams

Linų sėmenys, kanapės, konservuoti kukurūzai – tik keletas natūralių produktų kurie puikiai tinka šiltojo sezono žvejybai. Jie pasižymi maloniu skoniu ir kvapu žuvims.

Kuomet atšala – žūklės ekspertai pataria labiau žvalgytis į gyvulinės kilmės jauką. Raudonieji kirminai, musių lervos (kartais liaudiškai vadinami dzikais), sliekai ar sraigių mėsa yra kur kas patrauklesni žuvims vėsesnį rytą ar šaltesnėmis rudens dienomis. 

Traper Secret jaukas lynams – pasižymi universaliomis savybėmis kurios leidžia masalą naudoti tiek šiltu, tiek šaltu metu laikotarpiu. Malonus ir saldus kvapas bus patrauklus žuvims šiltuoju metų laikotarpiu, o raudonųjų sliekų komponentai trauks lynus ir tuomet kai oras bus atšalęs.

Pasirinkus norimą masalą – natūralų ar gamyklinį – jo nereikia naudoti daug, žvejybai kuri trunka visą dieną, pakaks apie 3-5 rutulių stambaus jauko ir apie litrą biraus.

Svarbūs lynų gaudymo jauku principai:

  • Jauko reikia tik riboto kiekio – papildomas masalo kiekis dažniausiai turės mažai efekto.  Lynas – aktyvi žuvis. Jei įtariate, jog jų nebėra tam tikroje vietoje, greičiausiai taip ir bus, todėl švaistyti masalo paprasčiausiai neapsimoka. Geriau – pakeisti žvejybos vietą.
  • Jauke beveik visada turi būtų kirminų, sliekų ar musės lervų komponentų – nors lynams kaip ir kitoms žuvims augalijos kvapai yra labai malonūs ir patrauklūs, tik su jais neapseisite. Vienas iš gyvūninės kilmės komponentų visuomet turi būti jauke – ar tai būtų lervos, sliekai ar kirminai. Ir nebūtina gyvi, gali būti tik masalo dalis, tačiau žuvys labai mėgsta šių gyvių skonį.
  • Jauko komponentai geriausiai yra smulkūs – geriausia žvejoti smulkių komponentų masalu, kuris tinka žvejybai beveik visus metus (išskyrus itin šaltas žiemos dienas). Labai prisiminti, jog pagrindinis jauko vaidmuo žūklėje yra nugabenti lervas, sliekus ar kirminus į žvejybos vietą. Smulkus jaukas lynams puikiai tiks lipinti kamuolius ir prisotinti juos minėtais gyviais.

Kitos įdomybės apie lynus ir kada jaukas lynams būna efektyviausias

Lynas yra laikomas dugno žuvimi, kuri susiranda maisto rausdamasi po dumblą. Tačiau ten visada lynai netūno, kartais jie maisto ieško ir pakildami į vandens paviršių ir maistą rankiojasi nuo augalų lapų.

Dėl šios priežasties lynų žvejyba pasižymi nemažu kiekiu netikėtumų. Kartais jaukas lynams gali būti metamas į dugną ir atnešti daug pasisekimo, kartais jį reikia mesti ties paviršiumi. Tikslių nuostatų nėra, priklauso kurioje vandens telkinio vietoje daugiausiai lynų aktyvumo. Belieka užmesti meškerę ir žiūrėti kaip kibs geriau.

Tikslių nuostatų nėra, priklauso kurioje vandens telkinio vietoje daugiausiai lynų aktyvumo. Belieka užmesti meškerę ir žiūrėti kaip kibs geriau.

Sakoma, jog lynai aktyviausiai maitinasis tuomet kai telkinio temperatūra pasiekia 11 laipsnių. Nors jie maitinasi kai temperatūra būna ir žemesnė, jie nebūna tokie aktyvus. Dėl šios priežasties į lynų žvejybą meškeriotojams visuomet rekomenduojama pasiimti termometrą. Tokiu būdu galima nustatyti kada yra tinkamiausia temperatūra žvejoti.

Apart temperatūros, labai svarbus – paros metas. Lynai yra šviesos žuvys, todėl jas reikia žvejoti tik tuomet kai dar ne naktis. Geriausia – atvykti anksčiau ryte (jei planuojama žvejoti visą dieną), tuomet turėsime daugiau laiko paruošti visą žūklės įrangą. Nesvarbu koks jaukas lynams bus benaudojamas – naktį žvejyba nebus sėkminga.

Geriausias metų laikotarpis lynams žvejoti yra laikomas Gegužė ir Birželis. Praėjus pavasariui ir prasidėjus vasarai oras ir vanduo jau būna pakankamai įšilęs, atsiranda ir daugiau vandens augalijos kuri paskatins lynus kilti aukščiau telkinio paviršiaus ieškant maisto.

Atėjus šilumai, galima sulaukti lynų ir arčiau kranto, būtent dėl didesnio kiekio vandens augalų. Kartu su lynais pavasarį galima sutikti ir daugiau karosų, kas yra visiškai normalu. Priklausomai nuo to kokia žuvis tą dieną bus aktyvesnė, tokios ir labiau kibs.

Na, o jei nusprendėte žvejoti esant šaltesniam orui, tuomet reikės pasirūpinti universaliu masalu tinkančiu tuo metu kai būna šaltas oras, o norint sužvejoti lyną reikės paplaukti kiek toliau (apie 20m) nuo kranto.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Jaukas lynams ir karosams su raudonaisiais kirminais Traper Secret, 1kg”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *