Guminukai žvejybai

Žvejai norintys pagerinti savo įgūdžius ar pagauti daugiau žuvies dažnai į pagalbą pasitelkia įvairius dirbtinius masalus kurie gali būti mediniai, geležiniai, guminukai ar plastikiniai. Guminukai žvejybai yra populiariausias dirbtinio masalo pasirinkimas tačiau dėl jų įvairovės būna sunku išsirinkti kokius pasirinkti atsižvelgiant į vandens telkinį, norimos pagauti žuvies tipą bei oro sąlygas. Kodėl verta rinktis guminukus?

Guminukų didžiausias pranašumas prieš kitus dirbtinius masalus yra tas, kad su jais galima žvejoti tiek giliuose vandens telkiniuose, tiek seklesniuose. Guminukas susideda iš kūno ir daug judančios uodegos, kuri juda su kiekvienu valo patraukimu. Dydžiai svyruoja nuo 10cm iki 25cm ir gaminami iš gumos arba plastiko. Visi guminukai derinami su turimais galvakabliais (didesnis galvakablis gali guminuką panardinti daugiau, nei norite).

Tikriausiai pastebėjote kiek įvairiu spalvų guminukų yra. Jų spalva yra svarbi, nes žuvys kimba ant tų, kurių spalva labiusiai primena jų įprastą grobį. Tačiau nereikia žiūrėti skeptiškai į labiau egzotiškai atrodančius guminukus, juos plėšrūnės kaip tik gali pulti, nes atrodys kaip svetima, į jų teritorija įsibrovusi žuvis. Jei renkates natūralesnes spalvas, rinkites tuos kurie nėra vienspalviai (gamtoje reta tokių žuvų ir vabzdžių). Jei jau nusprendėte rinktis vienspalvį guminuką, tuomet rinkites tokį kuris turi bent du tipus blizgučių. O norint maksimalizuoti žuvies susidomėjimą jūsų masalu, pasirinkite guminuką kurio sudėtyje yra kvapiklio.

Taip pat guminukų spalvą reikia rinktis ir pagal vandens telkinius, bei sezoną. Kuo giliau užmestas guminukas – tuo mažiau jis matysis. Giliausiai matosi violetinės, žalsvos, gelsvos. Jei žvejojate ešerius, skaidriam vandeniui galite rinktis žalio, geltono atspalvio guminukus. Rinkites tamsesnius, žalius su violetine ar juoda, jei debesuota. Jei vanduo purvinas rinkites blizgius guminukus pvz. raudonus, juodus. Jei apsiniaukę galite pasirinkti ir tamsiai mėlynus. Žvejybos metu neskubėkite keisti guminuku. Pabandykite žvejoti su vienu apie valandą laiko – jei nekimba, tuomet keiskite jį atsižvelgiant į sąlygas.

Mūsų parduodamus dirbtinius masalus rasite čia arba užsuke į parduotuvę, kurioje patarsime, kuriuos masalus pasirinkti.