Džemperiai, kuo jie skiriasi?

džemperiai

Geri džemperiai didesnis komfortas

Visi mėgsta jaustis patogiai užsiimdami savo mėgstama veikla. Patogumas ir jaukumas labai priklauso nuo pasirinktų rūbų. Turbūt ne kartą girdėta frazė „gražiai, arba patogiai“. O kas jei ir gražiai, ir patogiai? Šiuos dalykus be abejonės galima suderinti. Todėl mes rekomenduojame rinktis specializuotus rūbus. Iš viso specializuotų rūbų asortimento tikrai galima išsirinkti artimą savo skoniui rūbą. Džemperiai, megztiniai, bliuzonai ar lengva striukė yra labai svarbi aprangos detalė. Ko reikia ieškoti norint suderinti grožį ir patogumą?

Džemperiai ir jų audiniai

Visų pirma reikia sugalvoti kam būsimasis rūbas turės būti skirtas. Sportui, pasyviam laisvalaikiui, darbui ar kokiai kitai veiklai. Svarbu žinoti kokiomis oro sąlygomis vilkėsite, kaip stipriai judėsite ir ar bus poreikis apsaugai nuo mechaninių pažeidimų. Atsakius į šiuos klausimus jau galima rinktis.

Šiandien rinkoje pilna įvairiausių audinių džemperių, kuriuos siūlo skirtingi gamintojai. Vienas populiariausių audinių yra flisas. Tai sintetinė vilna. Flisas gaminamas iš perdirbto plastiko. Šiais laikais, kuomet gamtos apsauga yra ypatingai opi tema, vilkėti draugišką gamtai ir tvarų rūbą yra itin madinga. Fliso privalumai yra labai akivaizdūs. Ši sintetinė vilna gerai praleidžia orą, kas reiškia gerą kūno ventiliavimą. Flisas pasižymi geromis termo izoliacinėmis savybėmis. Yra kur kas šiltesnis nei tradicinė vilna. Atsparesnė mechaniniams pažeidimams ir nepraranda šilumos izoliacinių savybių net sušlapęs. Audinys įprastai būna labai švelnus, todėl nėra jokio diskomforto kai jis kontaktuoja su oda tokiose jautriose vietose kaip kaklas ar riešai. Kai reikia geros šilumos izoliacijos – rekomenduojame rinktis rūbus pasiūtus iš fliso.

Treniruotėms ir kitoms aktyvioms veikloms, kuomet šilumos izoliacija nėra taip svarbu – galima labai patogiai ir komfortiškai jaustis su medvilnės ir poliesterio audiniais. Šie audiniai paprastai būna elastingesni, greitai išgarina drėgmę.

Specifinėms veikloms vėluotose vietose ar vietose kur didelė drėgmės tikimybė – galima pasikliauti naujų audinių technologijomis, tokiomis kaip Polartec, ar panašios.

Svarbu praktiškumas

Skirtingų gamintojų ir skirtingų modelių džemperiai dažnai skiriasi funkcionalumu. Pritaikymu konkrečioms situacijoms. Kišenės, laikikliai, užtrauktukai, gobtuvai ir kiti aksesuarai labai svarbu. Kišenės turi būti išdėstytos patogiai, kad netrukdytų jums veikti. Visiems labai įprasta, kad džemperis turi šonines kišenes rankoms. Pabandykite įsivaizduoti situacijas kai reikia greitai veikti o jūs su savimi turite raktų ryšulėlį, telefoną ar dar kokių smulkmenų. Darant staigius judesius šoninėse kišenėse šie daiktai labai trukdo, tačiau jei visas tas svoris būtų aukščiau, krūtinės zonoje esančiose kišenėse, tuomet tai visiškai netrukdytų ir nevaržytų. Būtent tokį sprendimą siūlo Helikon gamintojas savo daugelyje produktų. Stratus džemperis vienas iš labiausiai tai atspindinčių produktų. Šis modelis net neturi įprastose vietose šoninių kišenių. Tačiau turi labai patogias, talpias ir su vidinėmis papildomomis kišenėmis, krūtinės zonoje esančias patikimais užtrauktukais užtraukiamas kišenes.