Pakomentuoti

Puiki Akcija Žvejams!!!

Tik mūsų parduotuvėje perkantiems tokia puiki akcija. Iš jaukų kategorijos Traper Gold serija išsirinkite bet kuriuos du jaukus ir dovanų gausite Traper Gold serijos priedo pakelį. Jums nereikia jaudintis ir nerimauti jeigu pirkinių krepšelyje nematote automatiškai pridėtos dovanos, ją mūsų darbuotojai įdės pakuodami Jūsų pirkinius.

Traper Gold serijos jaukai – tai puikus produktas žvejams, kurie nenusiteikę grįžti namo tuščiomis 🙂

Akcija žvejams, perkant traper gold serijos jaukus priedas dovanų
Akcija galioja iki Liepos 13 dienos. Priedas parenkamas atsitiktinai. Perkant du Traper Gold serijos jaukus – priedas Gold dovanų.

 

Pakomentuoti

Apie spinigavimą plačiau…

Yra daugelis žūklės būdų. Patys žvejai juos apibūdina labai įvairiai. Spiningautojai – žvejai labiau megstantys judėti ir ieškoti aktyvios žuvies vaikštant pakrante. Spiningautojas niekada nežino kokia žuvis jam užkibs. Neretai tai būna kur kas didesni laimikiai nei žvejojant plūdine meškere ar dugnine. Apie spiningavimą mums pavyko sužinoti daugiau kalbinant spiningautoją Arūną.

Rinkantis masalą spiningautojui vis gi reikėtų atsižvelgti į žuvį, kurią norėtų sugauti. Minkšti masalai, guminukai, blizgės, sukriukės ar mikro masalai. Ankstų pavasarį, mūsų kalbintas profesionalus spiningautojas pataria rinktis mažus, 15 – 18 mm dydžio masalus.  Pavasarį daugiausiai kibimų sulauksite pasirinkę tamsesnes masalų spalvas. Artėjant vasarai ir vandens temperatūrai kylant masalų dydį galima šiek tiek padidinti (22 – 30mm). Meškeriojant mažais masalais galima sugauti net ir solidžius, daugiau nei 4 kg sveriančius laimikius. Traukiant iš vandens tokias žuvis adrenalino ir emocijų gaunama per akis.

   Žūklės vietas Arūnas renkasi pagal tai kokias žuvis numatęs gaudyti. Ešerys, lydeka sterkas, salatis, šapalas. Tai žuvys, kurias galima sugauti vasaros pradžioje, birželį. Ešerys ir lydeka labiau mėgsta įlankas ir duobes, o šapalas ir salatis labiau mėgsta srovę, todėl jie gaudomi rėvose kur srovė gan stipri.

    Valas naudojamas pintas. Mat jis kietesnis. Būtent dėl to labiau jaučiamas dugnas masalo pravedimo metu. Žuvies kibimas taip pat jaučiamas kur kas geriau kai naudojate plonus pintus valus. Valo storis 0,4 – 0,8 mm. Pintas valas gali būti 4 arba 8 gijų. Arūnas, žvejodamas upėje naudoja 4 gijų pintą valą, nes jis dėvisi lėčiau. Ežerui ar tvenkiniui renkasi 8 gijų pintą valą. Kai reikalingi tolimi užmetimai, 8 gijų pintas valas slysta geriau ir su juo užmetimai paprastesni ir tikslesni.  Skaitykite, eksperimentuokite ir pagaukite savo svajonių laimikį!

Karštas pasiūlymas!

Perkant bet kuriuos tris pakelius TRAPER Sekret serijos jauko gekonas.lt dovanoja melasos. Puiki proga gauti dovanų perkant labai įprastą ir kasdienį žvejybos produktą – jauką.

Akcijos taisyklės labai paprastos. Galite nesukti sau galvos dėl nuolaidų kuponų ar komentaruose rašomų nurodymų. Kai Jūsų pirkinių krepšelyje bus trys pakeliai minėto jauko (galite rinktis bet kurį: karpiui, lynui ir karosui, dugninei žūklei, karšiui, kuojai, lynui ir karosui su marcipanu ir t.t.), Jums jau priklauso melasos indelis jaukui pagardinti. Jei perkate šešis kilogramus jauko – gausite du indelius melasos… ir t.t. 

Dovanos bus pridedamos pakuojant Jūsų pirkinių krepšelį. Traper jaukas – puikus pasirinkimas žvejybai. Norite grįžti namo su laimikiu? Jaukai Traper tuo pasirūpins. Prijaukinta žuvis ilgai išlieka žvejojimo vietoje. Tai ženkliai padidins Jūsų kibimų skaičių, net jei toje vietoje žūklautojų gausu.

Kiti pasiūlymai ir žvejybos reikmenys mūsų internetinėje parduotuvėje.

Platus pasirinkimas Traper jaukų. Viena populiariausių sekret serija su papildoma dovana Jums melasa traper. Karpiui, karšiui ir t.t.
Pirkite tris kilogramus Traper jauko ir gaukite dovanų Melasos Traper!

 

Aukšlės gaudymo ypatumai

Aukšlė – mažytė žuvelė, subrendusi sveria apie 50 gramų. Lietuvoje paplitusi, dažniausiai sugaunama 7-13 cm ilgio ir iki 30 gramų svorio (vidutinis svoris – 13 gramų). Šią iš pasalų savo grobį puolančią žuvį dažniau gaudo patyrę žvejai ar sportinės žūklės atstovai nei mėgėjai. Apie subtilybes plačiau papasakos daug titulų iškovojęs sportinės žūklės atstovas Igoris.

Į varžybas su savimi mūsų pašnekovas visada ima visą savo turimą meškerių arsenalą: 3m; 3,5m; 4m; 4,5m; 5m ir 6 metrų meškeres. Kai kurios jų turi „dublį“. Kitaip tariant jų surišimo sistema dubliuojama toms, su kuriomis pradedama žūklė. Tuo atveju kai susipainioja sistema, imama kita paruošta meškerė ir žūklė tęsiama negaištant laiko tvarkant susipainiojusią. Kai aukšlė aktyvi, per minutę galima jų pagauti 5-6 vnt. Toks žūklės aktyvumas tiesiog stebina kiek mažiau patyrusius žvejus ir visiškai įprastas žvejams profesionalams. Igoris plūdes naudoja savo gamybos – „adatos“ tipo. „Plūdžių gamyba yra mano hobi. Jas gaminu tik sau“ – teigia Igoris. Pasak žvejo, nėra svarbu naudojate pirktinę plūdę, ar savo rankomis pagamintą – svarbu, kad ji atliktų savo funkciją. Plūdė yra žūklės inventoriaus dalis, kuri fiksuoja žuvies kibimą, todėl ji itin svarbi sėkmingos žūklės detalė. Aukšlių gaudyme taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamus kabliukus, kurie užtikrintų žūklės kokybę. Tik ištraukta iš vandens Aukšlė labai spurda ir jei kabliukas įsmigęs negiliai, žuvis krenta atgal į vandenį. Svarbu turėti labai aštrius ir tvirtos vielos kabliukus.

Žūklėje, apie kurią pasakoja, Igoris jaukinimui naudojo Traper firmos jaukus ir priedus. Naudotas jaukinimo mišinys sudarytas iš Traper Gold serijos Explosive (geltonos spalvos), Traper Gold serijos Grand Prix, Traper Gold serijos Coco belge priedo jaukui, Traper Gold serijos stiprios fiksacijos molio, ir vadinamo „sprogstančio“ molio. Žvejys ruošė dviejų tipų jauką: pradinį (giluminį) ir antrinį – „dašėrimui“. Pradinis jaukas lipnus ir sunkus. jo paskirtis privilioti žuvį į gaudymo vieta ir kuo ilgiau ją ten išlaikyti. Kitas jaukas naudojamas kiek vėliau – ruošiamas kombinuojant jauką ir molį. Jo paskirtis – sudaryti stipraus kvapo ir smulkių jauko dalelių debesį gaudymo vietoje. Pradinis (giluminis) jaukas dažniausiai naudojamas žvejojant srovėje. Nukritęs ant dugno jis lėtai tirpsta sudarydamas kvapo ir jauko dalelių šleifą. Molį patyręs žvejys naudoja dėl išskirtinių jo savybių:

  1. Suklijuoja (Terre de riviere) – ilgai tirpsta ant dugno.
  2. Pasunkina jauką. Svoris padeda numesti jauko gabalėlį toliau kai žvejojama toliau nuo kranto.
  3. Padaro jauką skurdesnį. Jei aukšlė greitai pasisotins, gali nesusigundyti Jūsų siūlomu masalu.
  4. Padaro „debesį“ (Terre de somme). Į tokį debesį labai reaguoja Aukšlė. Pastoviai po truputį jaukinant tokiu jauku galima ilgai išlaikyti Aukšles gaudymo vietoje.
Traper gold serijos jaukas, priedas jaukui gold, Grand Prix, Explosive, Coco-Belge, Traper molis, Traper jaukai žūklei
Asmeninio Igor Gatjatulin archyvo nuotrauka.

Jaukas paruoštas aukšlėms gaudyti turi turėti šias savybes:

  1. Smulkus. Jauko frakcija turi būti kaip miltai.
  2. Kvapnus. Jaukas papildomas vanilės, karamelės, tutti-frutti kvapais.
  3. Saldus. Jaukas pagardinamas melasa ar aromix priedai.

Teisingai paruoštas jaukas aukšlėms gaudyti, vandenyje turi suformuoti ilgai išsilaikantį kvapnų ir saldų „debesį“. Na, o mes – Gekonas.lt – dėkojame Igor Gatjatulin už naudingą ir konstruktyvų pasakojimą ir linkime nei žvyno ateities iššūkiuose.

 

naudotas Traper jaukas ir priedai Explosiv geltonos spalvos, Grand Prix, coco belge, molis stiprios fiksacijos. Traper Gold Serija jaukai ir priedai
Igor Gatjatulin – žvejys sportininkas (Nuotrauka Facebook.com)

 

Žūklės prekės internetu. Apsimoka ar ne?

Laikai keičiasi ir darosi vis populiariau pirki internetu. Ar žinote, kad beveik pusė žvejybos reikmenų apyvartos vyksta būtent internete? Tai gi, kokie pliusai ir minusai pirkti žūklės prekes internetu. Ko gero vienintelis minusas tas, kad ankstesnės kartos žvejai mėgsta leisti laiką realiose parduotuvėse. Atidžiai apžiūrinėti smulkmenas. Na taip! kaip gi kitaip išsirinksi kabliukus, suktukus, svarelius, plūdes ir kitas prekes jei ne pavartysi prieš saulę, pakilosi, ranka svorį patikrinsi… 🙂 pauostysi pašaro kvapus ir patikrinsi atspalvius… O ką jau kalbėt apie rimtą karpinę ritę ar prabangų kotą žvejybai. Būtina pasukiot, palankstyt ir paklibinti 🙂

NEKOKAMAS PRISTATYMAS

Pasirodo, galima ir kitaip! Internetinė prekyba įgauna pagreitį. Internetinių parduotuvių funkcionalumas plečiasi. Pristatymo sąlygos gerėja. Dažnu atveju užsisakęs, kad ir kokią karpinę ritę, jau sekančią dieną gali sėdėt prie balos ir laukt savo svajonių laimikio. Žinoma, jei planuojate pirkti iš trečiųjų šalių – vis dar lieka didelė rizika gauti nekokybišką Jūsų norimos prekės kopiją, ar visai nesulaukti prekės. Kartu su internetinėmis parduotuvėmis koja kojon žengia ir vartotojų teisės. Jei renkatės žinomą parduotuvę tai tikėtina, kad bet kokį ginčą ar nesusipratimą išspręsite greitai ir patogiai. Net ir nusipirkę prekė, turite laiko persigalvoti. O jei prekė atkeliavo pažeista, ar dar blogiau – neatkeliavo, Jūsų interesus Lietuvoje apgins vartotojų teisių apsauga.

Atliksime šiokį tokį bandymą. Jei perskaitėte ši straipsnį straipsniuką iki galo maloniai siūlome Jums pasinaudoti nuolaidos kodu APSIMOKA001. 🙂 Šis kodas aktyvuotas 10 pirmųjų skaitytojų. Skaitytojas aktyvavęs šį nuolaidos kodą gaus nemokamą pristatymą. Nesvarbu kokio svorio užsakymas. Galite pirkti net ir vieną guminuką, ar pakelį kabliukų – JUMS SIUNTIMAS NEKAINUOS! 🙂

Kaip pasirinkti valą?

Teisingas valo žūklei pasirinkimas gali nulemti ar pagausite savo svajonių laimikį ar ne. Tarp daugybės internetinių parduotuvių ir realių prekybos vietų siūlomų žūklės reikmenų sunku išsirinkti sau tinkamą produktą. Internetinė žūklės ir laisvalaikio prekių parduotuvė gekonas.lt rekomenduoja perskaityti šį trumpą patarimą ir tinkamai pasirinkti. Gekonas.lt asortimente rasite daug įvairių gamintojų tokių kaip STROFT, MISTRALL, AKARA, DAIWA, JAXON, TRAPER ir kitų gamintojų siūlomus valus. Visą šį platų asortimentą galima suskirstyti į tam tikras grupes pagal valo specifiką. Fluorokarboninis, monofilamentinis, muselinis, pavadėlinis ir pintas valas, keikvienas šių valų turi ypatingus pranašumus skirtingose žūklės rūšyse.  

Fluorokarboninis valas yra ypatingas tuo, kad vandenyje jis labai sunkiai pastebimas. Tam tikros oro sąlygos jį padaro visai nematomu ir nepastebimu vandenyje. Taip žvejojimo vietoje žuvys drąsiau maitinasi ir praranda budrumą. Didelis valo sudėtyje esančių polimerų tvirtumas ir kietumas daro jį pranašesniu prieš kitus įprastinius žūklei naudojamus valus. Dėl didesnio valo tankio jis yra kur kas sunkesnis todėl grimzta giliau ir liaudyje vadinamas „skęstančiu“ valu. Skęstantis valas padeda nugramzdinti masalą. Dėl visų šių savybių fluorokarboninis valas yra daug tvirtesnis mechaniniams pažeidimams ir akmenuotame telkinio ar upės dugne sutraukiamas daug rečiau. Fluorokarboninio valo svoris masalo užmetimui taip pat rimtas palengvinimas. Tvirtas, sunkus ir nepastebimas valas yra puikus ginklas prieš Jūsų svajonių laimikį.

Monofilamentinis valas – paprastas valas. Dažniausiai būna skaidrus (jei nėra dažytas kokia nors spalva). Po vandeniu, nors ir yra skaidrus, visiškai nepranyksta. Kai žvejybos specifika nereikalauja itin didelio jautrumo, galima naudoti tik monofilamentinį valą. Tuomet ir pavadėlius naudot nėra būtina.

Museliniai valai – kur kas platesnė tema nei kiti valai, todėl apie juos atskiru straipsniu.

Pinti valai dėl struktūros yra visiškai ne tamprūs. Meškeriojimo procese, naudojant pintą valą, kur kas labiau jaučiami visi procesai – masalo nusileidimas ant dugno, jo elgesys, žuvies kibimas ir kova su laimikiu. Pintas valas būna pinamas ir kelių gijų. Nuo gijų skaičiaus priklauso valo forma. Kuo daugiau gijų – tuo apvalesnis valas. Apvalus valas mažiau kliuva už akmenų ir yra slidesnis. Tokį valą lengviau išvynioja ritė. Jis mažiau painiojasi.

Pavadėliniai valai yra bet kokio tipo valai tik pakuotėse supakuota mažesni jų kiekiai. Dažniausiai nuo 10m iki 30m.

Tai gi – žvejys nusprendęs kur ir kaip žvejos, gali pasirinkti būtent jam tinkamą valą iš gausybės siūlomų kiekvienai žūklės rūšiai. Gerokai įgudęs žvejys neretai pritaiko savo žūklės techniką ir griauna visus mitus ir nusistovėjusias taisykles.

Geriausia ritė 2019

Dar ankstyvas pavasaris. Aktyvios žūklės sezonas prieš akis. Kol didžiųjų plėšrūnių žvejoti dar negalima – pats metas pasirūpinti savo meškeriojimo inventoriumi. Viena svarbiausių žvejo inventoriaus dalių yra ritė.

DAIWA Ninja 3000A ritę galima tituluoti geriausia 2019 metų rite. Nors žūklės sezonas dar tik prasideda, tačiau dar praėjusiais metais išbandyta ir patikrinta gausybės žvejų, DAIWA Ninja stebina sudomintų pirkėjų skaičiumi.

Gamintojo inžinieriai ir projektuotojai panaudojo daug naujų technologijų kurdami šią puikią ritę. Naujos ritės rotorius 15 procentų lengvesnis, nei kiti pagaminti iš tų pačių medžiagų. Tuščiavidurio ir palengvinto rotoriaus pagalba sumažinama vibracija didesnių apkrovų metu. Ritės rotoriaus svorio centras suprojektuotas palyginti žemai, todėl pasiekiamas tobulas sukimosi balansas.

Naujasis ritės rotorius AIR ROTOR technologija geriausia metų ritė karpinės ritės
Šiame paveikslėlyje matyti skirtumai tarp naujosios AIR ROTOR technologijos ir įprastinio tipo ritės rotoriaus.

Mėgstantiems žvejoti spiningu, neretai keblumų sukelia susipynęs valas. DAIWA Ninja tai puikiai išsprendė. Ant būgnelio valas vyniojamas skersuojant kiekvieną viją, todėl net ir intensyviai mėtant masalą valo susipynimo galimybė sumažinta maksimaliai.

Visi guoliai yra kruopščiai apsaugoti nuo drėgmės ir dulkių. Šis privalumas išskiria šią ritę iš visų kitų. Sukant ritę net ir po daug laiko eksploatuojant – jausmas lyg suktumėte naują ritę.

ritė daiwa ninja 3000A karpinė ritė spiningavimo ritė zukles prekes iternetu žūklės akcija
Geriausia 2019 metų ritė DAIWA Ninja 3000A, Grakštus dizainas ir gausybė vertingų technologinių sprendimų.

Nepriekaištingas ritės dizainas, platus dydžių pasirinkimas, kokybiškas surinkimas ir svarbiausia – tobulas kainos ir visų privalumų santykis leidžia vadinti DAIWA Ninja geriausia 2019 metų rite.

Žvejys, kuriam reikia tikros, masyvios karpinės ritės ar kitokio tipo ritės spiningui, dugninei, plūdinei ar bet kokiai kitai meškerei, gali rinktis iš gausybės įvairiausių ričių mūsų parduotuvės ričių kategorijoje.

 

Pakomentuoti

Socialinė atsakomybė

Pastaruoju metu rinka diktuoja vis didesnį tempą. Norint išlikti konkurencinga įmone tenka nuolatos ieškoti inovatyvių idėjų. Kai aplink didžiausiomis vertybėmis laikoma apyvarta, pelnas, skaičiai, mūsų kompanija stabtelėjo ir atsisuko į kiek mažiau bendro su materialiais dalykais turinčią veiklą.

Socialinė atsakomybė yra neatsiejama šių dienų verslo dalis. Nuo šių metų laisvalaikio ir žvejybos reikmenų internetinė parduotuvė www.gekonas.lt tapo ne pelno siekiančios sporto organizacijos partneriu. Nors profesionalus jėgos ir ištvermės sportas turi mažai bendro su tiksline parduotuvės auditorija, bet kompanijos vadovai teigia tikintys grįžtamąja visuomeninės veiklos ir socialinės atsakomybės nauda.

Tai gi, trumpai apie mūsų visuomeninės veiklos partnerius – Jonavos SK GEKONAS. Tai komanda, puikiai deranti, bet kokioje situacijoje. Jų kultivuojama sporto šaka laužo visus standartus. Daugeliui išgirdus apie virvės traukimą, pirmas vaizdas mintyse – Joninių laužas ir „įkaušę“ šventės dalyviai besivaržantys prie virvės. Pamačius šia sporto komandą mintys apsiverčia kardinaliai. Disciplina, susitelkimas, technika, ištvermė… Būtent tai mintyse pakeičia Joninių vaizdinius.

Jonavos GEKONAS – profesionali virvės traukimo komanda. Jau ne vienerius metus garsinanti savo kraštą ir visos Lietuvos vardą.  Dalyvauja Europos ir Pasaulio čempionatuose. Garbė prisidėti prie šios jaunų žmonių iniciatyvos ir svajonės užimti Pasaulio čempionų vietas.

Jonavos GEKONAS Europos čempionate Southport mieste, Anglijoje 2017m.

Pakomentuoti

Traper naujiena – pašaras ūsoriui, žiobriui ir skersnukiui

Traper naujiena – pašras Ūsoriui, Žiobriui ir Skersnukiui

Visai nesenai Traper kompanija pasiūlė rinkai vieną populiariausių jaukų istorijoje. Tai Seecret serijos jaukas su marcipanu skirtas lynui ir karosui. Šiais metais lenkų gamintojas siūlo dar vieną naujieną – Seecret serijos pašarą skirtą Ūsoriui, Žiobriui ir Skersnukiui (kitaip lietuvių dar vadinamam „Kaltuku“).

Trumpai apie pačias žuvis, kurių gaudymui skirtas šis jaukas.

Ūsorius (Barbel) yra ypatingai laukiamas kiekvieno žvejo laimikis. Ši žuvis pasižymi dideliu atkaklumu ir kovoja iki pat galo. Ūsorius – labai galinga žuvis, todėl žvejui varžytis su ja yra tikras įgūdžių išbandymas. Šios žuvys šeriamos natūraliais gyvūninės ar augalinės kilmės jaukais. Reikėtų paminėti, kad Traper jaukas visiškai natūralios kilmės, todėl puikiai tinka jaukinti šias žuvis. Gerai parinktas jaukas labai suaktyvina Ūsorius. Rinkdamos smulkias pašaro daleles nuo dugno šios žuvys praranda budrumą, taip padidindamos žvejo galimybes susigrumti su jomis.

Žiobris (Vimba) – karpinių šeimos žuvis. Gana dažnai Lietuvoje pagaunama. Neršti iš Baltijos jūros į Lietuvos upes migruojančios žuvys minta vėžiagyviais, moliuskais ir kartais net dumbliais. Naujasis raudonos spalvos pašaras puikiai vilioja šias žuvis.

Skersnukis (Nase) – srauniuose vandenyse sutinkama žuvis, kurios pagrindinis maisto racionas yra dumbliai. Tiesa, kartu su dumbliais pasitaikę įvairios kirmėlytės, vėžiagyviai, maži vikšreliai taip pat tinka skersnukiams. Jaukinama ši žuvis labai suaktyvėja. Žvejoti jas yra gana patogu, nes skersnukiai būriuojasi į grupeles ir yra palyginti ne atsargios žuvys. Pristatomas jaukas orientuotas ir į šias žuvis. Gaila, kad dar 2000m. skersnukiai įtraukti į Lietuvos Raudojąją knygą ir žvejoti ją yra draudžiama.

Pakomentuoti

Traper naujiena – pašaras ūsoriui, žiobriui ir skersnukiui

Traper naujiena – pašras Ūsoriui, Žiobriui ir Skersnukiui

Visai nesenai Traper kompanija pasiūlė rinkai vieną populiariausių jaukų istorijoje. Tai Seecret serijos jaukas su marcipanu skirtas lynui ir karosui. Šiais metais lenkų gamintojas siūlo dar vieną naujieną – Seecret serijos pašarą skirtą Ūsoriui, Žiobriui ir Skersnukiui (kitaip lietuvių dar vadinamam „Kaltuku“).

Trumpai apie pačias žuvis, kurių gaudymui skirtas šis jaukas.

Ūsorius (Barbel) yra ypatingai laukiamas kiekvieno žvejo laimikis. Ši žuvis pasižymi dideliu atkaklumu ir kovoja iki pat galo. Ūsorius – labai galinga žuvis, todėl žvejui varžytis su ja yra tikras įgūdžių išbandymas. Šios žuvys šeriamos natūraliais gyvūninės ar augalinės kilmės jaukais. Reikėtų paminėti, kad Traper jaukas visiškai natūralios kilmės, todėl puikiai tinka jaukinti šias žuvis. Gerai parinktas jaukas labai suaktyvina Ūsorius. Rinkdamos smulkias pašaro daleles nuo dugno šios žuvys praranda budrumą, taip padidindamos žvejo galimybes susigrumti su jomis.

Žiobris (Vimba) – karpinių šeimos žuvis. Gana dažnai Lietuvoje pagaunama. Neršti iš Baltijos jūros į Lietuvos upes migruojančios žuvys minta vėžiagyviais, moliuskais ir kartais net dumbliais. Naujasis raudonos spalvos pašaras puikiai vilioja šias žuvis.

Skersnukis (Nase) – srauniuose vandenyse sutinkama žuvis, kurios pagrindinis maisto racionas yra dumbliai. Tiesa, kartu su dumbliais pasitaikę įvairios kirmėlytės, vėžiagyviai, maži vikšreliai taip pat tinka skersnukiams. Jaukinama ši žuvis labai suaktyvėja. Žvejoti jas yra gana patogu, nes skersnukiai būriuojasi į grupeles ir yra palyginti ne atsargios žuvys. Pristatomas jaukas orientuotas ir į šias žuvis. Gaila, kad dar 2000m. skersnukiai įtraukti į Lietuvos Raudojąją knygą ir žvejoti ją yra draudžiama.