Tai kas gi ta taktinė apranga?
Šiais laikais taktinė apranga internetu pasiekiama visiems. Taktinė apranga yra gana nauja sąvoka žiniasklaidoje ir socialinėje medijoje. Šiame straipsnyje trumpai apie pagrindines funkcijas ir skirtumus.
Taktinė apranga arba taktinė įranga yra tikslinė įranga, tradiciškai siejama su kariuomene, teisėsauga ir kitomis specializuotomis struktūromis. Kalbėdami apie taktinę aprangą mes kalbame apie aprangą, kuri turi konkrečią paskirtį. Paskirtis gali labai skirtis ir priklauso nuo to, kaip apranga naudojama. Pavyzdžiui, taktinė apranga policijos pareigūnams bus kitokia nei apranga kariams, apsaugininkams. Svarbiausi taktinės aprangos bruožai – patvarumas, maskuojančios savybės, pritaikymas nešiotis ginklą, judesių nevaržymas ir patogumas. Jau ankstesniais laikais, kuomet šis aprangos stilius dar nebuvo mados įkvėpimo šaltinis, civiliai, tokie kaip medžiotojai, tyrinėtojai, stovyklautojai ar žygeiviai jau buvo spėję atrasti taktinės linijos privalumus. Kamufliažinės striukės, džemperiai, taktinės kelnės su daugeliu kišenių, kuprinės ir daugelis kitų aprangos detalių pasirodė kur kas praktiškesnės, nei civiliams gaminama apranga.
Patvarumas
Kovai pritaikyta apranga patirs didelių mechaninių poveikių, todėl turi būti pakankamai tvirta. Nepakanka vien tvirtų audinių. Audiniai iš kurių gaminama taktinė apranga turi būti maksimaliai tvirti ir būti pritaikomi skirtingomis oro sąlygomis. Taktinės kelnės gaminamos iš „Rip Stop“ audinio. Dėl šios technologijos tokios kelnės atsparesnės plyšimui ir dėvėjimuisi. Taktiniai batai gaminami iš aukščiausios kokybės natūralios odos ar balistinio nailono. Taktinės pirštinės dažnai sustiprinamos termoplastine guma. Dėl šių patvarių medžiagų taktinė aprangą ir įranga yra patvaresnė ir ilgaamžiškesnė.
Aprangos pritaikymas ginklams
Daugeliu atveju, žmogus dėvintis taktinę aprangą, turi turėti ginklą. Tai ypač aktualu kai kalbame apie policijos ar kariuomenės taktinę aprangą. Diskretiškumas taip pat labai svarbus. Pavyzdžiui taktinėse kelnėse dažnai būna vieta ginklui paslėpti. Tai gali būti vieta juosmens viduje ar išorėje. Kai kuriuose taktiniuose batuose taip pat yra vieta paslėpti mažą peilį. Nesvarbu ar jums reikia paslėpti ginklą ar ne, taktinė apranga siūlo veiksmingus sprendimus, kurie suteikia galimybę pasirinkti.
Mobilumas
Mobilumas yra labai svarbus ypač kovos metu. Taktinė apranga turi leisti atlikti judesius plačia amplitude. Jei negalite laisvai judėti – jūsų galimybė veikti yra ribota. Yra daug būtų kaip pritaikyti taktinę aprangą ir įrangą aktyviam judėjimui. Pavyzdžiui taktinėse kuprinėse sumontuoti apkrovą laikantys diržai. Jie palaiko pusiausvyrą greitai judant nelygiu reljefu. Taktinėse kelnėse reikalingose vietose elastingos įdėtinės detalės. Taktinės pirštinės nevaržo vikrumo kaip civilinės. Jų dizainas leidžia atlikti smulkiąją motoriką nelėtinant judėjimo.
Patogumas
Nenorėtume, kad policijos pareigūnas ar kareivis blaškytųsi dėl niežėjimo, karščio ar netinkamos taktinės aprangos. Ypatingai svarbu, kad visas jų dėmesys būtų sutelktas į darbą, kurį jiems patikėta atlikti. Dėl šios priežasties taktinė linija dažnu atveju naudojama kaip darbo rūbai.
Istorija
Taktinė apranga buvo naudojama net prieš tūkstančius metų. Pirmoji taktinė apranga buvo skirta naudoti mūšyje. Tai buvo apranga pagaminta iš grandinių. Jas kovotojai vilkdavosi po šarvais. XX amžiuje taktinė apranga išpopuliarėjo tarp civilių. Senais laikais žmonės naudojo taktinę aprangą tik tam tikram tikslui. Pastaraisiais dešimtmečiais net ir aukštoji mada semiasi įkvėpimo iš taktinės aprangos.
Idėja, kad taktinė apranga internetu būtų prieinama visuomenei, patinka daugeliui vartotojų, o šiais laikais taktinė apranga yra prieinama visiems norintiems.