Apie žvejybą vasaros metu

Norėdami tai suprasti, turėtumėte atkreipti dėmesį į tam tikrus rodiklius: 

Orai.

Vasarą turėtumėte sutelkti dėmesį į debesuotą, lietingą, bet ramų orą. Žuvys patenka į gilų vandenį dėl padidėjusios atmosferos ir vandens temperatūros, todėl rekomenduojama plaukti kuo toliau nuo pakrantės ir žvejoti vakare, arba prieš saulėtekį, kai žuvis ieško maisto. Gryname vandenyje geriausia naudoti plonas linijas, kurios nebus matomos.

Vėjo kryptis.

Šiltas vėjas (pietų ir vakarų) atneš gerą kąsnį, likusi dalis sukelia šaltį. Pavyzdžiui, neverta tikėtis ešerių ar karpių laimikio, nes šios žuvys yra termofilinės. Tačiau sustiprėjus šiaurės ir rytų vėjams, šaltį mėgstančių žuvų kramtymas padidės.

Atmosferos slėgis.

Kai ji pakyla, žuvys tampa tingios ir išsibarsčiusios, visiškai dezorientuojamos erdvėje. Tačiau plėšrias žuvis reikia medžioti tiksliai šiek tiek padidėjusio slėgio laikotarpiu, o mažesnes – mažinant.

Taip pat reikėtų nepamiršti mėnulio įtakos.

Jaunatis – labiausiai nepalankios dienos. Šiame etape visiškai nėra įkandimo. Šiuo metu neturėtumėte eiti žvejoti.

Augantis mėnulis žymi palankias dienas žvejybai – įkanda stambios žuvys, ir tai, be abejo, yra geros nuotaikos ir skanių pietų garantas.

Pilnatis. Iš esmės į masalą patenka tik smulkmena.

Mažėja. Kaip ir jaunatis, tai yra nepalanki žvejybos fazė.

 

ŽVEJYBA BIRŽELIO MĖNESĮ

Pirmą vasaros mėnesį temperatūra atmosferoje, taip pat vandens telkiniuose, pakyla. Šiuo, dar ne pačiu karščiausiu laikotarpiu, žuvis yra aktyviausia dėl padidėjusio apetito, todėl ją žvejoti leidžiama neribotą kiekį.

Taip pat šiuo metu žuvys plaukia arčiausiai kranto. Anksti ryte gyvu masalu galite gaudyti lydekas ir ešerius, o vėlai vakare – mažais masalais kaip sliekas.

Baltos žuvys pakils į paviršių maistui, apačioje galite rasti karšių, šamų ir karpių, jie slepiasi skylėse po vandeniu. Kreką geriausia sugauti su krabų mėsa.

Esant silpnai ir vidutiniškai srovėms, lengva sugauti kuojas, rudį ir lydekas. Ir esant debesuotam orui ir karpiams. Karpinis karpis gerai įkanda duonos trupinius. 

Palankiausios dienos žvejybai birželio mėnesį.

Geriausios:

  • 7;
  • 13–14;
  • 24–27.

 

Patenkinamas įkandimas:

  • 8–11;
  • 21–23;
  • 15;
  • 28–30.

 

Nėra didelis laimikis:

  • 1–6;
  • 16–20.